Miluješ tento šport, páči sa ti vôňa benzínu, rád/rada píšeš články alebo fotíš? Napíš na info@kartingsport.sk

Girls on Track European Team dokončil výcvikový tábor FIA a pozerá sa do budúcnosti v motoristickom športe

  • 31.07.2019
  • Redakcia

Silný šesťčlenný európsky tím vybraný z finále Girls on Track Karting Challenge dokončil svoje dva výcvikové tábory FIA, z ktorých každý bol navrhnutý tak, aby ich pripravil prostredníctvom športového a vzdelávacieho programu do motoristického športu.

Silný šesťčlenný európsky tím vybraný z finále Girls on Track Karting Challenge dokončil svoje dva výcvikové tábory FIA, z ktorých každý bol navrhnutý tak, aby ich pripravil prostredníctvom športového a vzdelávacieho programu do motoristického športu.

Silný šesťčlenný európsky tím vybraný z finále Girls on Track Karting Challenge dokončil svoje dva výcvikové tábory FIA, z ktorých každý bol navrhnutý tak, aby ich pripravil prostredníctvom športového a vzdelávacieho programu do motoristického športu. Druhý tábor so sídlom v Genku a Veldhovene bol zameraný na vodičské zručnosti a kondíciu. Záverečné  podujatie, ktoré sa uskutoční v októbri v Bruseli, bude posledným z intenzívnych aktivít zameraných na podporu rozvoja mladých žien v motoristickom športe a pomôže dievčatám sa v ňom úspešne orientovať.

V rámci dvojročného programu podporovaného z prostriedkov EU programu Erasmus, Európsky program FIA pre mladé ženy a Girls on Track Karting Challenge vyzval mladé dievčatá, aby vyskúšali motoristický šport na motokárových udalostiach v deviatich európskych krajinách. Vyvrcholením bolo európske finále v Le Mans v marci začiatkom tohto roka, kde bolo vybraných šesť ambicióznych a talentovaných mladých žien, ktoré sa zúčastnili dvoch výcvikových táborov na podporu a zlepšenie ich kariéry vo svete motoristického športu.

Po prvom tréningovom tábore počas druhého kola svetového pohára v cestovných automobiloch FIA World Touring Car Cup - kde boli mladé dievčatá úplne ponorené do celého zákulisia tohto maďarského závodu bol tento druhý tábor zameraný na jazdu a fitnes. Počas prvého zo štvordňového programu sa dievčatá zúčastnili na motokárovej dráhe na niekoľkých školeniach vodičov, vrátane podrobného vyhodnotenia svojich výkonov prostredníctvom analýzy údajov s trénermi a bývalým majstrom sveta CIK FIA Trophy a dvojnásobným majstrom Formula 4 Richardom Verschoorom.

"Tento týždeň bol pre dievčatá ťažký a všetky na nás veľmi zapôsobili" uviedol tréner Mats Van Den Brand. „Napriek náročným poveternostným podmienkam pokračovali v šoférovaní, športe, fitnes, závodení a predbiehaní. Bolo naozaj pekné vidieť ich pokrok a určite sme videli nejaký prirodzený talent.“

Nasledujúci deň si vyskúšali profesionáln simulátor v holandskom Adrenaline Xperience ppod dohľadom holandského profesionálneho pretekára GT Xaviera Maassena. Telemetria každého kola zabezpečovala, aby dievčatá mohli analyzovať a vylepšiť svoje výkony. Carlos Corell, fyzický tréner niekoľkých vodičov Formuly 2 a 3, bol po ruke, aby zdôraznil dôležitosť zdravia a výživy a pomohol dievčatám sformulovať programy na optimalizáciu kondície, sily a výdrže. Zatiaľ čo extrémne teploty v Belgicku a Holandsku neboli pre dievčatá počas ich jazdy zďaleka ideálne, takéto podmienky v skutočnosti zdôrazňovali význam hydratácie a maximálnej kondície. Posledné dva dni strávili na okruhoch Eindhoven a Genk, kde sa dievčatá zúčastnili kvalifikačných jázd, šprintov a vytrvalostných pretekov na čas.

„Dva výcvikové tábory skutočne poskytli dievčatám jedinečný pohľad na šport a ukázali im, že tu je tiež veľa príležitostí, a to na trati aj mimo nej,“ uviedla Michèle Mouton, predsedníčka komisie FIA ​​Women in Motorsport Commission. „Cieľom programu FIA Girls on Track je inšpirovať a podporovať zapojenie žien do nášho športu. V posledných dvoch rokoch sme sa spojili s tisíckami mladých dievčat a snažili sme sa dokázať, že každý aspekt je pre nich otvorený ako potenciálna kariérna voľba.“

Teraz je šesť mladých žien s množstvom vedomostí vo všetkých aspektoch sveta motoristického športu vybavené a pripravené pokračovať v ceste v tejto vysoko konkurenčnej sfére.

Zdroj: fia.com

Reklama