Miluješ tento šport, páči sa ti vôňa benzínu, rád/rada píšeš články alebo fotíš? Napíš na info@kartingsport.sk

Ideme do finále Slovenského kartingového pohára

  • 19.09.2019
  • Redakcia

A sú pred nami posledné preteky tohtoročného Slovenského kartingového pohára. Zatiaľ nie je potvrdené či sa budú konať na novej motokárovej trati Slovakia Ring, alebo ich odjazdíme v Dlhej.

V Trebaticiach sme mali možnosť spoznať technickú kontrolu v podaní dvojice Martin Suchovský a Jano Gloss, ktorí zaskakovali. Myslím, že nielen ja som bol milo prekvapený a musím ich takto verejne pochváliť za ich prístup, brali to veľmi zodpovedne. Dokonca pri svojej premiére udelili aj nejaké penalizácie. Dúfam, že ich ešte niekedy v tejto funkcii uvidíme.
Videli sme opäť zdvihnutú bielo-čiernu vlajku, teda udelenie napomenutí priamo v jednotlivých jazdách. Snáď to jazdci registrovali, i keď v jednej jazde sa mohla kľudne dvíhať aj čierna. 

Poďme k aktuálnemu poradiu v jednotlivých kategóriách

V triedach, kde je maximálne 5 jazdcov je definitívne rozhodnuté. Azda okrem kategórie ROTAX DD2, kde by čisto teoreticky mohol vyhrať Peter Prívracký #29 ak by mal Ivan Lipka #69 technické problémy, alebo by nenastúpil. To je však veľmi malá pravdepodobnosť a preto si dovolím tvrdiť, že v tejto kategórii sa poradie nezmení. Ak sa Tibor Gloznek #25 ukáže na posledných pretekoch, mal by mať celkové P3 isté.

Trieda BABY 50 má toho roku rekordný počet účastníkov. Lukáš Konopka #2 útočí na celkové prvé miesto v pohári, ktoré má aktuálne Alex Molota #1. Lukášovi sa však v posledných pretekoch darí nielen v SKP ale aj v seriáli Moravský pohár. Ak si formu udrží, mal by s prehľadom v posledných pretekoch vyhrať. Ak chce uvažovať o celkovom P1, musel by Alex Molota stratiť aspoň dva body a skončiť v jednej z jázd maximálne na P3. Na treťom mieste v celkovom poradí skončí pravdepodobne Nicolas Styk #88. Stačí aby získal aspoň 2 body z oboch jázd. Teším sa, čo nám naše najmladšie talenty ukážu v posledných pretekoch.

V triede HONDA je podobne ako v triede ROTAX DD2 prvé miesto isté pre Vojtěcha Šmidru #31, ale Lukáš Gniadek #77 bude bojovať so Zdeněkom Hurychom #88 o druhé miesto. Ak by chcel Zdeněk skončiť na celkovom druhom mieste, musel by v oboch jazdách skončiť na maximálne P2 resp. získať o 7 bodov viac ako Lukáš Gniadek.

Trieda ROTAX MICRO MAX má tento rok okrem tried BABY50 a KZ2 najväčší počet účastníkov. Tu to bude zaujímavé, nakoľko Jakub Gašparovič #519 bude chcieť získať v celkovom poradí prvé miesto. Podariť sa to môže len v prípade, že skončí v oboch jazdách na P1 za predpokladu, že Tomáš Brančík #540 nebude mať technické problémy ako to bolo v Trebaticiach. Tomáš sa samozrejme nebude chcieť dobrovoľne vzdať aktuálneho a celkového prvého miesta a preto môžeme očakávať napínavý súboj medzi týmito dvoma pretekármi. Matej Koník #596 si zabezpečil v štyroch pretekoch dostatočný počet bodov na celkové 3. miesto, ale aj keby v oboch jazdách dojazdil na P1, celkovo P3 by mu s najväčšou pravdepodobnosťou zostalo. Dá sa ale očakávať, že Matej Koník opäť nenastúpi, aj keby boli posledné preteky v Dlhej.

V triede ROTAX JUNIOR je rozhodnuté, samozrejme tiež za predpokladu, že nedôjde k zlyhaniu techniky alebo jazdca. Šimonovi Hegélymu #319 stačí dojazdiť v zásade na akomkoľvek mieste a má isté celové P1. Karel Kováč #411 by mal skončiť na celkovom P2 pred Tomášom Kubíkom #119. V triede ROTAX JUNIOR licencovaní vyhral Adam Zdebský #78. Druhé a tretie miesto si podelia Christian Kypus #367 a José Andres Cordova Belduma #85.

Trieda ROTAX MAX SENIOR je na tom podobne ako trieda Rotax Micro Max. Tu sa bude bojovať o prvé tri miesta. Bude to veľký boj. Denis Schiffel #16 stiahol náskok Michaela Rohrera #114 a Samuela Fehera #44 na pretekoch v Trebaticiach po skvelom výkone a umiestnení P1. Denis bude chcieť získať minimálne o 5 bodov viac ako Michael a Samuel. Samuel Feher by chcel zabojovať minimálne o druhé miesto. Oliver Višňovský by už nemal ohroziť aktuálne prvých troch jazdcov, pokiaľ by sa však pretekalo v Dlhej, mohol by ešte pomiešať body ostatným, pretože sa mu v Dlhej darí. Samo sa ešte potrebuje spriateliť s novým podvozkom Tony Kart, tak sa dá očakávať hlavne súboj medzi Denisom, Oliverom a Michaelom. V triede ROTAX MAX licencovaní je rozhodnuté, celkové P1 získa Gabriel Vikor #36, pred Jaroslavom Kottom #184 a Simonom Sikhartom #199.

V kráľovských triedach KZ2 to bude tiež napínavé. V triede KZ2 Junior si s prehľadom celkové prvé miesto vybojoval Milan Turkovič #44 s náskokom viac ako 150 bodov na druhého v poradí. Tu budú o druhé a tretie miesto bojovať až štyria jazdci Ondřej Januška #26, Michal Matejovič #71, Ján Daniš #37 a Jan Pumprla #18. Dá sa predpokladať, že Ján Daniš získa dobré umiestnenie a zabezpečí si celkové P2. Na celkovom treťom mieste by mohol skončiť Ondřej Januška. Tešme sa na pekné preteky a dúfajme, že nikomu nezlyhá technika. V triede KZ2 Masters má isté celkové P1 Tomáš Nagy #94 a P2 Branislav Pekarovič #11. O celkové P3 zabojujú Ľubo Višňovský #17 a Lukáš Lipčák #21. Ľubovi sa v Trebaticiach zadarilo, keď získal pole position a dojazdil na P2. Pokiaľ výkon zopakuje, nemal by ho už Lukáš ohroziť. Uvidíme. 

V triede KZ2 Senior bude bitka o P1. Miroslav Pecka #191 má štyri víťazstvá v rade a pokiaľ by v posledných pretekoch skončil na P1, s prehľadom odsunie Imra Boďu #7 na konečné druhé miesto. Miroslav Augustín #19 by už nemal ohroziť ani jedného z jazdcov pred ním, takže konečné poradie v tomto pohári bude pravdepodobne Miroslav Pecka (P1), Imrich Boďo (P2) a Miroslav Augustín (P3). V každom prípade uvidíme ako Imro Boďo zabojuje a či si dokáže aktuálne prvé miesto udržať.

Verím, že som sa nikoho nedotkol mojou predikciou. Tešíme a vidíme sa v… ? ;)

Ducho (DS).

 


Fotogaléria k článku

Reklama