Miluješ tento šport, páči sa ti vôňa benzínu, rád/rada píšeš články alebo fotíš? Napíš na info@kartingsport.sk

Letný kartingový tábor Kart Summer Camp 2019 v Adria

  • 21.03.2019
  • Redakcia

Partnerstvo medzi Federal School ACI Sport a skupinou OTK Kart pokračuje. Ročník 2019 sa uskutoční v júli v Adria.

Partnerstvo medzi Federal School ACI Sport a skupinou OTK Kart pokračuje. Ročník 2019 sa uskutoční v júli v Adria.

Po úspešnom ročníku letného kartingového tábora  2018 pokračuje partnerstvo medzi Federal School ACI Sport a skupinou OTK Kart. Ročník 2019 sa uskutoční v júli v Adria.

Tohtoročný ročník letného kartingového tábora Kart Summer Camp 2019 je naplánovaný na 16.-18. júla 2019 na pretekárskej dráhe Adria Karting a bude určený deťom vo veku od 6 do 10 rokov pre intenzívny kartingový program. V rámci podujatia Kart Summer Camp 2018 sa prvýkrát predstavila skupina OTK Kart Group ako dodávateľ podvozkov (Tony Kart), motorov (Mini Rok), pneumatík (Bridgestone) a všetkej technickej pomoci. Táto skúsenosť bola taká úspešná, že Federal School ACI Sport a OTK Kart Group prirodzene obnovili túto dohodu a už naplánovali vydanie letného tábora Kart Summer Camp 2019. Formát podujatia bude totožný s formátom minulého ročníka s limitom prijatia 20 začínajúcich vodičov motokár (vo veku od 6 do 10 rokov). Registračný poplatok je 500 EUR + DPH (ako v roku 2018). Súčasťou registračného poplatku je aj dodanie technického odevu od OMP, ktorý bude ponechaný účastníkom. Každý z účastníkov bude mať k dispozícii TonyKart-Vortex-Bridgestone Team, ktorý sa bude zaoberať touto impozantnou skúsenosťou pod vedením Federal School inštruktorov koordinovaných Raffaelom Giammariou (riaditeľom Federal School ACI Sport), ktorý sa vyjadril:

„Po úspechu letného tábora Kart Summer Camp 2019 navrhne ACI Sport Federal School opäť na rok 2019 na okruhu pretekárskej dráhy Adria Karting túto dôležitú iniciatívu osloviť chlapcov do sveta štyroch kolies. Vďaka obnovenému partnerstvu s OTK Group a OMP poskytneme mladým vodičom motokárové a pretekárske oblečenie, ktoré im umožní zapojiť sa do traťových cvičení a simulácií pretekov. Budú sa konať aj prednášky o športových predpisoch. Všetko bez toho, aby stratili zo zreteľa základný aspekt zábavy, ktorý musí byť základom tejto skúsenosti. O deti sa budú starať inštruktori Federal School ACI Sport a náš pedagóg, ktorí sú pripravený čeliť tomuto šiestemu ročníku s nadšením. „Riccardo Imperio (koordinátor projektu Kart Summer Camp 2019 pre skupinu OTK Kart)„ Boli sme spokojní so spätnou väzbou získanou počas letného tábora v roku 2018 a netrvalo dlho nájsť novú dohodu s ACI Sport a Raffaele Giammaria. Skupina OTK Kart vždy podporuje iniciatívy zamerané na podporu nášho športu a oceňujeme, keď sú aktivity zamerané na veľmi mladých ľudí. Platforma, ktorú garantuje ACI Sport Federal School, je kvalitou a je to ďalší dôležitý aspekt pre úspešnosť týchto iniciatív."

V priebehu kurzu budú preberané poznatky z motokár, jazdná technika (trajektórie, brzdenie, jazda v mokrom stave), športové správanie, správna výživa a fyzická príprava, pohovory s pedagógom. Na konci kurzu budú vystavené platné účastnícke certifikáty s oprávnením na licenciu triedy F (vstupná úroveň) a trieda D (MINI). Prihlášky musia byť predložené najneskôr do 12. júna 2019 a zaslané na sekretariát ACI Sport Federal School na adresu: kart@scuolafederale.acisport.it

Zdroj: www.tkart.it

Reklama