Miluješ tento šport, páči sa ti vôňa benzínu, rád/rada píšeš články alebo fotíš? Napíš na info@kartingsport.sk

Mercedes-AMG Petronas Motorsport a OMP obnovujú partnerstvo

  • 19.03.2019
  • Redakcia

Mercedes-AMG Petronas Motorsport s potešením oznamuje obnovenie svojej zmluvy s dodávateľom Team OMP Racing pre sezónu 2019 Formula 1.

Mercedes-AMG Petronas Motorsport s potešením oznamuje obnovenie svojej zmluvy s dodávateľom Team OMP Racing pre sezónu 2019 Formula 1.

OMP, popredná svetová talianska spoločnosť v oblasti dizajnu a výroby bezpečnostných prostriedkov pre motoristické športy, bude opäť poskytovať svoje bezpečnostné postroje najnovšej generácie pre vozidlá Formule 1, ktoré poháňajú Lewis Hamilton a Valtteri Bottas.

Bezpečnostné postroje novej generácie sú rozpoznateľné vďaka svojmu jedinečnému čiernobielemu dizajnu a sú výsledkom dlhoročných skúseností v oblasti dizajnu a vývoja v OMP. Postroje sú vybavené ultraľahkými vláknami a ultraľahkými materiálmi, ako je titán a ergal. Vysoko kvalitné vlákno zvyšuje výkon, vďaka čomu je extrémne ľahké (o 45% nižšia hmotnosť v porovnaní s uhlíkovými vláknami) a odolnejšie (50% zlepšenie pomeru odporu a hmotnosti). Okrem toho existuje špeciálny patentovaný dizajn, vďaka ktorému sú postroje pohodlnejšie pre vodiča.

„Sme radi, že môžeme pokračovať v našom partnerstve s OMP Racing“, povedal James Allison, technický riaditeľ Mercedes-AMG Petronas Motorsport. „Za posledné dve sezóny sme využili odborné znalosti OMP a neustály rozvoj ich bezpečnostných postrojov. Bezpečnosť našich vodičov zostáva našou najvyššou prioritou a sme presvedčení o produktoch a technológiách spoločnosti OMP, aby sme ich mohli poskytovať v našich vozidlách na rok 2019 a neskôr. “

„Partnerstvo medzi OMP Racing a Mercedes-AMG Petronas Motorsport bolo doteraz úspešné a sme nadšení, že v ňom budeme pokračovať“, povedal Paolo Delprato, CEO spoločnosti OMP Racing. „Mercedes-AMG Petronas Motorsport a OMP Racing zdieľajú filozofiu neustáleho výskumu a vývoja, aby mohli pracovať na svetovej úrovni.“

O spoločnosti OMP Racing

Spoločnosť OMP, ktorá sa nachádza v blízkosti Janova v Taliansku, začala svoje vzrušujúce dobrodružstvo v roku 1973, vyrábajúc rolovacie tyče a bezpečnostné zariadenia pre rally automobily. Za niekoľko rokov dosiahla spoločnosť rastúce vedúce postavenie na celom svete a rozšírila svoj sortiment výrobkov na závodné oblečenie a pokrývala všetky potreby v jazde na pretekárskych autách. Výrobky OMP sa stali prítomnými v každej súťaži motoristického športu, od veľkých majstrovstiev sveta až po karting. Technológia, výkon, bezpečnosť, pohodlie a ľahkosť sú kľúčovými cieľmi pre OMP. Neustály výskum a vývoj produktov viedli spoločnosť k tomu, že je jednou z mála na svete, ktorá je schopná ponúknuť kompletný sortiment bezpečnostných zariadení pre pretekárske autá a vodičov, vrátane novej generácie bezpečnostných postrojov, ktoré teraz používa Mercedes-AMG Petronas Motorsport. Pre viac informácií o OMP Racing navštívte ich web.

Zdroj: www.ompracing.com

Reklama