Miluješ tento šport, páči sa ti vôňa benzínu, rád/rada píšeš články alebo fotíš? Napíš na info@kartingsport.sk

Podvozok FA Kart 2019

  • 20.03.2019
  • Technika

Pokrok prezentovaný pre dva modely Victory R a V2 R dosahuje vysokú úroveň vývoja a vylepšenia, ktoré sa nikdy predtým nedosiahli.

Pokrok prezentovaný pre dva modely Victory R a V2 R dosahuje vysokú úroveň vývoja a vylepšenia, ktoré sa nikdy predtým nedosiahli.

Pokrok prezentovaný pre dva modely Victory R a V2 R dosahuje vysokú úroveň vývoja a vylepšenia, ktoré sa nikdy predtým nedosiahli. Pod technickým profilom zostávajú holé rámy geometrie Victory R a V2 R nezmenené a sú realizované s rúrkami Molybdenum Chrome, Ø 30 mm (Victory) a Ø 32 mm (V2). Zaujímavé technické inovácie sa týkajú komponentov, ktoré sa vyvinuli vďaka oddeleniu výskumu a vývoja skupiny OTK Kart Group.

Šasi FA, víťazných motokár aj v sezóne 2018, s víťazstvom majstrovstiev Európy 2018 sa ďalej rozvíjajú. Victory R a V2 R predstavujú mnoho zaujímavých inovácií, najmä pokiaľ ide o komponenty, ako je napríklad nový vysokovýkonný volant HGS s nakloneným nábojom riadenia, integrovanou podlahovou doskou a novým panelom M7 nassau, ktorý je štandardne dodávaný na tieto modely. Oba podvozky zostávajú verné filozofii víťazstva, ktorá ich preslávila na základe špičkových princípoch výroby FA Kart, ako sú vysoko kvalitné materiály a technologicky vyspelé procesy.

Brzdovým systémom vybaveným podvozkom s priamym pohonom oboch modelov je BSD. Systém s vynikajúcimi technickými vlastnosťami vďaka jednodielnemu kovanému brzdovému strmeňu, v ktorom pracujú dva piesty s priemerom 34,5 mm, so zdvihom a brzdovým potrubím vyvinutým pre použitie oleja DOT 5.1. Veľmi dôležitý je aerodynamický vývoj dosiahnutý starostlivou štúdiou, ktorú uskutočnili technici oddelenia výskumu a vývoja skupiny OTK Kart. Výška tejto práce je panel M7 nassau, ktorého tvary sa vyznačujú jedinečným dizajnom, ktorý jasne ukazuje revolučné riešenia pre karting.

Panel M7 nassau bol navrhnutý spolu s integrovanou podlahovou doskou, špeciálnym typom podlahovej dosky, ktorej konfigurácia úplne utesňuje čelnú plochu rámu, čo značne zlepšuje aerodynamický výkon, najmä na vysokorýchlostných tratiach.

Celá práca oddelenia výskumu a vývoja skupiny OTK Kart priniesla inovácie aj na súčiastkach, ako je napríklad volant, čím vznikol projekt HSG. Tento špeciálny volant je vybavený špeciálnou vysoko priľnavou gumou, materiály a tvary sú spojené, aby sa zlepšila priľnavosť. Šikmý náboj riadenia je dodávaný spolu s novým volantom, ktorý umožňuje ďalšie nastavenie a lepšiu polohu pri riadení.

Čo sa týka kategórií radenia, na modeloch Victory 401 R a V2 R je brzdovým systémom BSS, ktorý sa vyznačuje jednodielnymi prednými strmeňmi so 4 piestmi 22 mm. Špecifikácia brzdového systému BSS robí brzdenie výkonným vo všetkých podmienkach a tiež nastaviteľným.

 

Zdroj: www.fa-kart.com

Reklama