Miluješ tento šport, páči sa ti vôňa benzínu, rád/rada píšeš články alebo fotíš? Napíš na info@kartingsport.sk

Skončili sa kvalifikačné jazdy Rotax Max Challenge Grand Finals 2019

  • 25.10.2019
  • Udalosti

Na medzinárodnom okruhu v talianskom Sarne sa skončila prvá časť venovaná kvalifikácii. Tu sú oficiálne výsledky.

Na medzinárodnom okruhu v talianskom Sarne sa skončila prvá časť venovaná kvalifikácii. Tu sú oficiálne výsledky.

MICRO MAX

Britský jazdec Macauley Bishop získal poleposition po dvoch jazdách keď skončil na prvom a štvrtom mieste. Za ním je japonský jazdec Griffin Peebles s 13 trestmi, americký Adam Brickley so 14 trestmi a trio zložené so Salvadorom, Nienkotterom a Lennom, všetci so 16 trestnými bodmi. Lukáš Koník bude štartovať z 23 miesta, keď v oboch kvalifikačných jazdách dojazdil z 33. na 22. (+9) miesto bez penalizácii.

MINI MAX

Francúzsky jazdec Andy Ratel bude v kategórii Mini MAX v zajtrajšom predfinále štartovať z pole position a to vďaka víťazstvu a druhému miestu v kvalifikačnej rozjazde. Po jeho boku je španielsky Adrian Sune Malheiro. V druhom rade budú francúzi Paulom Albert s Jolanom Raccamierom. V tejto kategórii Slovensko nemá jazdca.

JUNIOR MAX

V štyroch rozjazdách Junior MAX bolo mnoho protagonistov, ale najsilnejším bol austrálsky Clay Osborne s dvoma víťazstvami. Ďalšie dve víťazstvá si rozdelili Oli Pylku a Jasona Leunga. Zajtra môžeme očakávať pekný súboj medzi Osbornom a Pylkom. V tejto triede Slovensko reprezentoval José Andres Cordova Belduma, ktorý pod dvoch jazdách, keď dojazdil na 21. a 23. mieste bez penalizácie, bude zajtra štartovať z 22 miesta.

SENIOR MAX

Dnes dve víťazstvá pre Axela Saarnialu, kde sa mu podarilo vyťažiť maximum z oboch jázd. Víťazstvo patrí tiež pre Claytona Ravenscrofta a Ryana Norberga, ktorí to určite v pre-finále fínskemu vodiča zťažia. V triede Senior Max reprezentuje Slovensko Gabriel Vikor, ktorý bude v pre-finále “A” štartovať zo 14. radu.

DD2

Nádherné preteky a až neuveriteľné predbiehacie manévre mohlli vidieť diváci v tejto kategórii. Talian Luca Munaretto získal dve víťazstvá zo štyroch rozjázd, čo dokazuje jeho vynikajúci cit so stopou. Jeho hlavný protivník, český pretekár Petr Bezel, dosiahol víťazstvo a druhé miesto ale celkovo skončil prvý a získal tak pole. Francúzsky jazdec Nicolas Picot tiež zvíťazil v prvom kole ale v druhom dostal penalizáciu a napriek tomu, že prišiel do cieľa ako prvý ho to posunulo na celkové tretie miesto. V tejto kategórii súťažili hneď dvaja naši pretekári Mário Šebáň a Ivan Lipka. Máriovi sa v druhej kvalifikačnej rozjazde zadarilo a skončil na peknom 15. mieste (+13) a v pre-finálovej jazde bude štarovať z 12. radu. Ivan Lipka skončil v druhej kvalifikačnej rozjazde na 26. mieste (+5). Obaja budú štartovať v pre-finále “A”.

DD2 MASTER

Matias Rodrigues bude štartovať z polposition v predfinále, a to vďaka dvom víťazstvám v rozjazde. Víťazstvo tiež patrí Anttimu Ollikainenovi a Henrijsovi Grubeovi. V tejto kategórii Slovensko nemá jazdca.

E-KARTS THUNDER

E-Karts majú odlišný program jázd. Včera sa skončila prvá finálová jazda. Po ťažkom boji vyhral brit Bradley Barrett pred švajčiarskym jazdcom Jasinom Feratim, ktorý štartoval z pole position. Tretie miesto na pódiu patrí Jie Kaovi z Taiwanu.

Úplné výsledky nájdete tu.

 


Fotogaléria k článku

Reklama