Miluješ tento šport, páči sa ti vôňa benzínu, rád/rada píšeš články alebo fotíš? Napíš na info@kartingsport.sk

Slovenskí pretekári opäť zabojujú v Rotax Max Challenge Grand Finals 2019

  • 20.10.2019
  • Redakcia

Od 19. - 26. októbra budú na Rotax Max Challenge Grand Finals za účasti 370 pretekárov z viac ako 60 krajín sveta bojovať aj piati pretekári zo Slovenska.

Od 19. - 26. októbra budú na Rotax Max Challenge Grand Finals za účasti 370 pretekárov z viac ako 60 krajín sveta bojovať aj piati pretekári zo Slovenska.

Po juhoamerickej kapitole na okruhu Circuito Internacional Paladino v Brazílii v Conde sa veľké finále Rotax MAX Challenge vrátilo tohto roku do Európy, aby sa ďalší jubilejný 20. ročník konal na okruhu Neapole Circuito Internazionale v Sarne. Pre okruh na úpätí Vezuvu to nebude prvýkrát, pretože trať, ktorá sa nachádza v provincii Salerno, už bola hostiteľom tejto udalosti v roku 2016.

Od 19. - 26. októbra budú na Rotax Max Challenge Grand Finals za účasti 370 pretekárov z viac ako 60 krajín sveta bojovať aj piati pretekári zo Slovenska, medzi ktorých patrí (na fotke zľava) Mário Šebáň #460 v triede Rotax Max DD2, Jose Andres Cordova Belduma #261 v triede Rotax Max Junior, Ivan Lipka #463 v triede Rotax Max DD2, Matej Koník so štartovným číslom #33 v triede Rotax MicroMax a Gabriel Vikor #366 v triede Rotax Max Senior.

V piatok začala skorá registrácia v hoteli Saturday priamo na trati. V sobotu sa dokončil registračný proces, kde si účastníci mohli vychutnať nejaké nápoje a občerstvenie v krásnom prostredí hotela počas čakania.

V nedeľu, úžasná zostava viac ako 360 úplne nových motokár od oficiálnych partnerov podvozku Rotax (BirelART, Praga, Sodikart a CompKart), mlčky čakala na hlavnej línii s krásnym Vezuvom v pozadí a postupne všetky tímy z každej krajiny dorazili na oficiálne fotografovanie.

Na rad prišli motokári, a všetky podvozky spolu s úplne novými motormi Rotax boli pridelené ich jazdcom. Spolu s tým dostali aj všetky nástroje a vybavenie, ktoré potrebujú na nastavenie podvozkov v obrovskom stane, aby sa pripravili na dnešný prvý deň na trati. Každá trieda mala tiež inštruktáž, kde bola predstavená riaditeľovi pretekov a jeho tímu a boli informovaní o tom, čo možno očakávať v nasledujúcich dňoch. Večer sa na futbalových ihriskách konala uvítacia oslava pre jazdcov a ich tímy aj za účasti organizátorov a zástupcov dodaváteľov podvozkov.

Predkvalifikačné tréningy sa začínajú dnes od 08:48 hod. triedou Rotax MicroMax. Tréningové jazdy budú pokračovať až do stredy 23.10. doobeda a už poobede začnú prvé bodované kvalifikačné jazdy (QUALIFYING HEAT), ktoré sa ukončia až vo štvrtok 24.10. o 17:22 poslednou jazdou v triede Rotax Max DD2. V piatok sú na programe pre-finálové jazdy a v sobotu nás čaká veľké finále tých najlepších z najlepších.

Tohtoročné veľké finále si zopakujú Matej Koník, Gabriel Vikor a Mário Šebáň. V minulom ročníku sa podarilo Matejovi umiestniť vo finále po náročných jazdách na 26. mieste. Gabovi v Brazílii unikla účasť vo finále po skvelej jazde v predfinále, tak verme, že sa mu to v tomto ročníku v Sarne podarí. Najlepšie umiestnenie v Brazílii získal Mário Šebáň, ktorý sa prebojoval do top 20 najlepších jazdcov sveta a umiestnil sa na skvelom 18. mieste. 

Držme našim pretekárom spoločne palce! Slovensko do toho!

Live stream je možné sledovať od stredy 23.10. o 10:30 hod.
https://www.rotax-kart.com/en/Max-Challenge/Grand-Finals/Grand-Finals-2019/LIVESTREAM

Rozvrh jednotlivých jázd
http://www.apex-timing.com/goracing/results.php?path=/korridas/2019/rgf2019/
https://www.rotax-kart.com/upload/files/5459.pdf


Fotogaléria k článku

Reklama