Miluješ tento šport, páči sa ti vôňa benzínu, rád/rada píšeš články alebo fotíš? Napíš na info@kartingsport.sk

V štvrtom kole seriálu WSK Super Master Series v Sarne až 300 jazdcov

  • 21.03.2019
  • Redakcia

Takmer 300 jazdcov sa prihlásilo do štvrtého a záverečného kola série WSK Super Master na Medzinárodnom okruhu Napoli v Sarne (I). Kvalifikačný tréning a rozcvičky začínajú vo štvrtok 21. marca. Prefinále a finále v živom vysielaní bude v nedeľu.

Takmer 300 jazdcov sa prihlásilo do štvrtého a záverečného kola série WSK Super Master na Medzinárodnom okruhu Napoli v Sarne (I). Kvalifikačný tréning a rozcvičky začínajú vo štvrtok 21. marca. Prefinále a finále v živom vysielaní bude v nedeľu.

Administratívne predzávodné preteky sa nakoniec vydajú na prvé kolá na Medzinárodnom okruhu Napoli v Sarne od štvrtka 21. marca. Takmer 300 vodičov prichádzajúcich zo všetkých piatich kontinentov sa pripravuje na rozhodujúce kolo série WSK Super Master Series, medzinárodnej motokárovej série organizovanej WSK Promotion. Výzva je stále ťažšia, ale úspech bude veľmi prospešný. 1547 veľmi rýchlych metrov okruhu v Sarne budú vo všetkých kategóriách dosť preplnené. Vodiči OK, OK Junior a 60 Mini budú súťažiť vo svojom štvrtom kole a pripoja sa k nim majstri KZ2, ktorí budú viesť druhé a záverečné kolo svojho seriálu.

Nič nie je zatiaľ rozhodnuté a všetky výsledky sú stále možné aj vďaka maximálnemu skóre 153 bodov. Záverečné bitky z okruhu v Sarne budú preto veľmi vzrušujúce a budú zachytené mediálnou produkciou WSK Promotion. Ustanovenie závodu je v nedeľu, 24. marca o 10:00 hod., keď prefinále odštartujú zelené svetlá. Živé vysielanie môžete sledovať na wsk.it a na Facebook stránke fanúšikov WSK Promotion.

Škót Dexter Patterson (KR-Iame-Bridgestone) je na čele s 239 bodmi. Za ním nasleduje Lorenzo Travisanutto (KR-Iame) s 201b. a Brit Taylor Barnard (KR-Iame) s 158b. Nie je rozhodnuté ani v triede OK Junior, kde Andrea Kimi Antonelli (KR-Iame-Vega) drží P1 s 215 bodmi, zatiaľ čo Holanďan Thomas Ten Brinke (FA Kart-Vortex) a ruský Nikita Bedrin (Tony Kart-Vortex) ho prenasledujú na rovnakých miestach s 154 bodmi. Belgický Ian Eyckmans (Parolin-TM-Vega) vedie 60 Mini z Emirates 'Rashid Al Dhaheri (Parolin-TM) 227 vs 189 bodov, zatiaľ čo jamajský Alex Powell (Energy-TM) je tiež veľmi blízko so 185 bodmi. Pred druhým a záverečným kolom KZ2 vedie holandský Bas Lammers pre francúzom Adrien Renaudin (obaja na Sodikart-TM-Bridgestone) s 91 vs 89 bodmi. Holandský Marijn Kremers (BirelArt-TM) je na treťom mieste s 67 bodmi.

Zdroj: www.wskarting.it

Reklama