Miluješ tento šport, páči sa ti vôňa benzínu, rád/rada píšeš články alebo fotíš? Napíš na info@kartingsport.sk
10. Jul 2020, Moravský pohár

SteelRing Třinec

00

dní

00

hod

00

min

Vietor stanovuje prvý deň posledného kola série WSK Super Master Series

  • 23.03.2019
  • Udalosti

Drama v eliminačnom kole C-E s novým vodičom Tony Kart Racing, jasné víťazstvo pre Dextera, ktorý pokračuje pevne vo vedení a veľa konkurentov na víťazstvo v Mini.

KZ2: Camplese má pole position

Lorenzo Camplese (Tony Kart / Vortex / Bridgestone) začal veľmi silný víkend s prekvapujúcou pozíciou. Taliani vedú vo svojej krajine na prvých štyroch miestach s Marcom Ardigò (Tony Kart / Vortex / Bridgestone), po ktorom nasleduje Giuseppe Palomba (Croc Promotion / TM Racing / Bridgestone) a Giacomo Pollini (Formula K / TM Racing / Bridgestone).
Camplese si neudržal prvú pozíciu v prvej vyraďovacej jazde (A-B), na vrchole skončili jazdci Tony Kart Racing Marco Ardigò a Matteo Viganò. V druhej vyraďovacej jazde (C-D) bol Giacomo Pollini víťazom pred Paola de Conto (CRG).

OK: Dexter Patterson pokračuje pevne vo vedení

Dexter Patterson (KR / Iame / Bridgestone) bol v druhej kvalifikačnej skupine nezastaviteľný a to umožnilo škótskemu pilotovi postaviť sa na pole position o 0,013 sekundy pred Dinom Beganovic (Tony Kart / Vortex / Bridgestone). Patterson nemal konkurenciu vo vyraďovacej jazde (A-B), dojazdil o 1,5 sekundy pred Taylorom Barnarda (KR / Iame / Bridg). Vo vyraďovacej jazde (C-D) v tesnom súboji Gabriel Bortoleto (CRG / Iame / Bridgestone) zvíťazil.

OKJ: Ešte nie je rozhodnuté, bez jasnej dominancie ktoréhokoľvek vodiča

Tuuka Taponen (Kosmic / Iame / vega) bude prekvapivo na pole position s časovým odstupom 59,358 sekúnd. Fíni porazili Laurensa Van Hoepena (FA Kart / Vortex / Vega) a Tymoteusz Kucharzyck (Parolin / TM Racing / Vega), ktorí boli najrýchlejší vo svojich skupinách.
Drama bolo to, čo sa stalo vo vyraďovacej jazde (C-E) s novým vodičom Tony Kart Racing, Alexom Dunne (Tony Kart / Vortex / Vega), bol na čele preteku, keď sa zastavil na jednej zákrute pred kontrolnou vlajkou. Víťazstvo získal James Wharton (FA Kart / Vortex / Vega).
Ďalšími víťazmi boli Laurens Van Hoepen vo vyraďovacej jazde (B-D), Thomas Ten Brinke (FA Kart / Vortex / Vega) vo vyraďovacej jazde (A-E) a Artem Severiukhin (Tony Kart / Vortex / Vega) vo vyraďovacej jazde (C-D).

Mini: Veľa konkurentov na víťazstvo

William MacIntyre (Parolin / TM Racing / Vega) vo svojom druhom preteku s Team Driver Racing Kart bol najrýchlejší v kvalifikačnom tréningu, ktorý skončil pred Keanu Al Azhari (Parolin / TM Racing / Vega) a Giovanni Trentin (Parolin / TM Racing / Vega).
Víťazstvo v eliminačnom kole patrí Maksim Orlov (Parolin / TM RacinG / Vega) v kole (AB) a ďaľšie poradie je Antonio Apicella (Energy / TM Racing / Vega) v kole (CD), Maciej Gladysz (Parolin / TM Racing / Vega) v kole (EF), Joel Bergstrom (Parolin / TM Racing / Vega) v kole (AC), Dimitry Matveev (Energy / TM Racing / Vega) v kole (DF) a Kenau Al Azhari v kole (BE).

Foto: PH Sportinphoto

Zdroj: www.wskarting.it

Reklama