Miluješ tento šport, páči sa ti vôňa benzínu, rád/rada píšeš články alebo fotíš? Napíš na info@kartingsport.sk
10. Jul 2020, Moravský pohár

SteelRing Třinec

00

dní

00

hod

00

min

Všetko je pripravené pre finálový závod WSK Super Master Series 2019

  • 24.03.2019
  • Udalosti

Sobota je vždy jedným z najdôležitejších dní vo WSK so zvyšnými eliminačnými kolami. Na rozdiel od piatka sa vietor zastavil a to umožnilo vodičom viac „čistých súbojov“.

KZ2: Marco Ardigò sa cíti ako doma

Úspešný majster série WSK Super Master Series je späť v šampionáte a tiež vykazuje dobré tempo. Marco Ardigò (Tony Kart / Vortex / Bridgestone) bol najlepší po kvalifikačných rozjázdách. Talian vyhral heat B-D a skončil na druhom mieste v B-C, kde ho porazil z tímu Praga Francesca Celenta (Praga / Iame / Bridgestone).
Celenta konečne skončil na štvrtom mieste, tesne za Giaocmo Pollini (Formula K / TM Racing / Bridgestone), ktorý jazdil po celý čas v top 3, zatiaľ čo Lorenzo Camplese skončil tretí po víťazstve v A-D. Adrien Renaudin (Sodikart / TM Racing / Bridgrstone) vyhral ďalší heat A-C.

OK: Dexter Patterson neporaziteľný

Škót Dexter Patterson (KR / Iame / Bridg) pokračuje v bezkonkurenčnej triede OK. Vodič Kart Republic vyhral heat A-C a A-D, aby skončil s 0 trestnými bodmi a získal pole position pre zajtrajšie finále A.
Ďalší z Kart Republic, Taylor Barnard (KR / Iame / Bridg), bude štartovať na pole position v pre-finále B po výhre v heate B-D a B-C.

OKJ: Laurens Van Hoepen potvrdzuje svoju pozíciu na poli

Kvalifikačné rozjazdy dnešného dňa boli potvrdením pre Laurensa Van Hoepena (FA Kart / Vortex / Vega), že holanďania majú konečne šancu bojovať o víťazstvo vo finále. Vodič Ricky Flynn Motorsport vyhral preteky A-B, B-E a skončil na treťom mieste v B-C, čo bolo jediný heat, ktorý mu chýbal k víťazstvu.
Tiež dobrý výkon podal aj Artem Severiukhin (Tony Kart / Vortex / Vega). Rus bol dnes veľmi konštantný a končil vždy v top 3. To umožňuje vodičovi Ward Racing byť na pole position pre zajtrajšie finále B.
Ďalšími víťazstvami dnešného dňa boli Nikita Bedrin (Tony Kart / Vortex / Vega) v eliminačnom kole D-E, James Wharton (FA Kart / Vortex / Vega) v kole A-C, Thomas Ten Brinke (FA Kart / Vortex / Vega) v kole A-D a Tymoteusz Kucharczyk (Parolin / TM Racing / Vega) v kole B-C.

Mini: Rashid Al Dhaheri na vrchole, ale bitka je otvorená

Rashid Al Dhaheri (Parolin / TM Racing / Vega) bol najlepší po všetkých kvalifikačných rozjázd. Vodič Parolin chce bojovať o titul a prvá vec, ktorú urobil je, že si zabezpečil pole position pre pre-finále A, aj napriek 15. umiestneniu včera v kvalifikačnom tréningu. Al Dhaheri vyhral kvalifikačné rozjazdy C-E a C-F.
Bol to tiež comebackový deň pre Maksima Orlova (Parolin / TM Racing / Vega), ktorý včera v kvalifikačnom tréningu mal 19. miesto, ale pre Rusa to neznamenalo nič, ktorý včera predviedol neuveriteľné preteky vítaťzstvami v A-D, A-F a A-E.
Ďalšie víťazstvá boli: Kenau Al Azhari (Parolin / TM Racing / Vega) v B-F a B-D, Akash Bohra (Parolin / TM Racing / Vega) v pretekoch B-C, Douwe Dedecker (Parolin / TM Racing / Vega) v pretekoch D-E.
Dnes budú jazdci čeliť pre-finále a finále, ktoré pripravia nových šampiónov 2019 WSK Super Master Series.

WSK Super Master Series

International Circuit Napoli SARNO
Sunday, March 24, 2019

10.00 - 60 MINI PREFINAL A
10.20 - 60 MINI PREFINAL B
10.40 - OKJ PREFINAL A
11.00 - OKJ PREFINAL B
11.20 - OK PREFINAL A
11.40 - OK PREFINAL B
12.00 - KZ2 PREFINAL A
12.20 - KZ2 PREFINAL B

14.00 - 60 MINI FINAL
14.30 - OKJ FINAL
15.00 - OK FINAL
15.30 - KZ2 FINAL

Zdroj: www.tkart.it

Reklama