Zvláštne ustanovenie k 6. pretekom 2022 v Orechovej Potôni

07.09.2022 Autor: Tomas Kuna Tlačové správy
Deň a miesto konania pretekov 16. - 17. 09. 2022 Slovakia ring / Orechová Potôň
rganizátor podujatia Karting Team Topoľčany o.z.
Charaktristika trate v protismere hod. ručičiek, dĺžka trate:1172 m, šírka: 7 -10m, variant trate č. 1
Prihlašky do preteku www.slokap.sk, alebo aplikáciou Rotax Global a to najneskôr do 13. 09. 2022, alebo priamo na mieste konanie pretekov s tým, že štartovné bude navýšené podľa pravidiel SKP pre rok 2022
Časový harmonogram na stránke www.slokap.sk
Zasadanie RŠK po uzatvorení štartovej listiny 17.9.2022 o 10:00.
Štartovné na pretek
  • Triedy 50: 60€ / 1 deň
  • Ostatné triedy: 80€ / 1 deň
  • Triedy 50: 100€ / 2 dni
  • Ostatné triedy: 120€ / 2 dni
Ocenenie pretekárov
  • v triede Baby 50 budú ocenený všetci jazdci
  • v ostatných triedach bude ocenené 1. až 6.miesto

Ostatné informácie

Benzín: Na toto podujatie nie je predpísaná čerpacia stanica.

Technická kontrola začne už v piatok 16.09.2022 od 15:00 do 19:00 hod. a budú sa skenovať aj pneumatiky, ktoré budú použité na samotné preteky. Potrebné ku kontrole budú teda aj: sada pneumatík, technická karta (noví pretekári), preukaz od motorov /plombované motory/, plastová kartička pretekára s čiarovým kódom a kompletná výstroj pretekára a samotná motokára. Nový pretekári túto kartičku dostanú pri registrácii.

Stiahnite si z úvodnej stránky technickú kartu pre rok 2022 (iba noví pretekári). Môžete si ju vyplniť, vytlačiť a doniesť na preteky už vypísanú.

Prosím  rešpektujte  pokyny personálu SKC. 

Parkovanie bude organizované personálom SKC v súčinnosti s organizátorom podujatia SKP.

Správca areálu bude vyberať poplatok za elektrinu v sume 8,- eur/motokára/deň.

Trénovať bude možné už od štvrtka 15.09.2022. Tieto tréningy budú riadené od 09:00 – 19:00hod a hradené organizátorovi SKP v sume 50,- eur/osoba. Piatkové tréningy budú riadené organizátorom podujatia od 9:00 do 19:00 hod. a zabezpečené traťovými komisármi a zdravotníckym vozidlom . Po oba tréninkové dni bude vypísaný časový harmonogram, ktorý bude vyvesený na oficiálnej informačnej tabuli. Podľa počtu trénujúcich pretekárov bude upravený, tak ako sme zvyknutý z predchádzajúcich podujatí/15 min., alebo 10 min.kategória. Oficiálna informačná tabuľa (ďalej len OIT) bude vyvesená pri vstupe na trať. Na tejto OIT budú vyvesené všetky výsledky z meraných tréningov a oboch jázd. Doba na podanie protestov voči rozhodnutiu športových, či technických komisárov je 30 minút po skončení meraného tréningu, jazdy, alebo celého preteku.

V súvislosti s aktuálnou situáciou ochorenia COVID-19 na Slovensku a na základe odporúčaní Ministerstva zdravotníctva SR a Úradu verejného zdravotníctva SR sa musia preteky konať v súlade s platnými opatreniami vydanými Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej Republiky.

Každý účastník je povinný mať so sebou nepriepustnú podložku / plachtu pod motokáru/. Akékoľvek znečistenie či znehodnotenie areálu paddocku bude pokutované. V areáli je zakázané odhadzovať odpadky mimo odpadkového koša, vypúšťať akékoľvek kvapaliny a náplne motorových vozidiel (motokáry), alebo obsah autobatérií. Tento odpad musí byť uložený v nádobách na to určených.

Počas dní 16. – 17. 9. 2022 je povinná hodinová obedná prestávka v čase od 12:00 do 13:00 hod. V celom priestore areálu je od 20:00 do 08:00 hod. zakázané nabíjať batérie,  jazdiť s motokárou a „ladiť“ motory alebo inak spôsobovať hluk.

Počas pretekového dňa, t.j. sobota 17.09.2022 je ZAKÁZANÉ všetkým deťom do 18rokov jazdiť na akýchkoľvek kolobežkách! V prípade neuposlúchnutia hrozí pokuta vo výške 50,- eur! Pokutu udeľuje riaditeľ pretekov a splatná je na mieste podujatia.

Akékoľvek znečistenie, poškodenie či znehodnotenie areálu  bude pokutované. V prípade poškodenia zariadení Areálu je „návštevník“, ktorý škodu spôsobil povinný túto škodu v plnej výške uhradiť

Riaditeľstvo pretekov

riaditeľ pretekov: Róbert Chudý

Delegovaný činovníci

hlavný športový komisár: Tímea Glossová
1. športový komisár: Roman Pagáč
2. športový komisár: Marián Matúš

Technický komisári

hlavný technický komisár: Dušan Navrkal
1. technický komisár: Boris Šutovský
2. technický komisár: Andrej Kovačik
3. technický komisár: František Dudáš

Časomerači:

hlavný časomerač: Lucia Žiačková


UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Reklama